Podziękowania Anna Kligert

Morrnah Simeona (1913-1992), hawajska Kahunka Lapa’au dostosowała do czasów współczesnych, przedstawiony w tej książce, proces Ho’oponopono i ofiarowała go w darze ludzkości. Nauczając podróżowała po całym świecie i przez ostatni rok swojego życia mieszkała w Kirchheim w Niemczech, u Yvette Mauri i Michael’a Micklei. Również tam opuściła nas na zawsze, pozostawiając wielki SKARB.

W celu rozpowszechnienia Ho´oponopono w Europie, stworzyła razem z Yvette w roku 1990 “Pacifica Seminars” i przekazała jej wszystkie swoje materiały, jakie są niezbędne do nauczania oraz tłumaczenia na inne języki, włącznie z tekstami, grafiką i fotografiami.

Ho’oponopono Morrnah Simeony to prosta i zarazem bardzo głęboka metoda rozwiązywania problemów i usuwania napięcia. Nie powoduje ona wysiłku, nie stwarza nowego stresu. Jest procesem skruchy, wybaczenia i przemiany, który przynosi pokój i harmonię poprzez oczyszczenie duchowe, mentalne i fizyczne.
Pozwala się nam uwolnić z zakodowanego w naszej podświadomości – banku pamięci, mentalnego śmietnika, który nie pozwala nam doświadczać wewnętrznego spokoju, odczuwać miłości i pokoju wobec innych istot, oraz całego stworzenia.
Ho’oponopono stanowi ważną kartę w księdze ewolucji duchowej człowieka, wzniosły krok na drodze stwarzania przez nas naszego życia z bezpośrednią pomocą Boskości.

Ho´oponopono przynosi pokój, harmonię, mądrość, miłość i wolność nie tylko tym, którzy je praktykują, ale również ich rodzinom, społeczeństwu, Ziemi i całemu Wszechświatowi.

Proces ten mogą stosować wszyscy, niezależnie od wieku, rasy, czy wyznania.
By go stosować nie musisz jechać na Hawaje, ani udawać się w żadne inne, przez człowieka stworzone, święte miejsce. Obecność Boska znajduje się bowiem w sercu każdego stworzenia.

Proces Ho´oponopono można stosować wobec każdej problematycznej sytuacji, nie ogranicza się on wyłącznie do ludzi, ale działa wobec wszystkich rzeczy,tak organicznych, jak i nieorganicznych.
Nie potrzebujemy też wiedzy o przyczynach wywołujących błąd. Jedyną informacją, jaka nam jest potrzebna, to zaobserwowanie aktualnego, doświadczanego przez nas problemu.

Gdy zaakceptujemy, że jesteśmy totalną sumą wszystkich wcześniejszych myśli, uczuć i czynów, że nasze obecne życie zabarwione jest tą pamięcią z przeszłości, widzimy jak proces Ho´oponopono zmienia nasze życie, naszą rodzinę i społeczeństwo.

Nie bez przyczyny Hawaje honorowały Morrnah Simeonę imieniem “Living Treasure of Hawaii” (Żyjący Skarb Hawajów).

Dziękuję Ci Morrnah.

Anna Kligert

Najbliższe kursy

Brak nadchodzących wydarzeń.

Wydawnictwo na FB

Morrnah Simeona na FB