Ho’oponopono Basic I

Gdy zaakceptujemy,
że jesteśmy całkowitą sumą wszystkich minionych myśli, uczuć, słów czynów,
że nasze obecne życie i podejmowanie decyzji zabarwione jest pamięcią z przeszłości,
zaczynamy dostrzegać,
jak proces ho’oponopono może zmienić całe nasze życie, rodzinę oraz społeczeństwo.

Morrnah Nalamaku Simeona

Zjedź niżej i zobacz, czego nauczysz się na kursie. 

Możesz zacząć naukę w każdej chwili, kurs jest dostępny zaraz po potwierdzeniu zamówienia. 

online edycja 2023

Prowadzenie Joanna Mądrzak

Rekomendacje>

Chcę poznać metodę» Powtarzam kurs»

 W pakiecie otrzymujesz:

 • uaktualniony w 2020 roku podręcznik Basic I (ebook w formacie pdf 48 str.) do stosowania metody Ho’oponopono Morrnah Simeony oraz:
 • 12 godzin nagrań kursu online  (dostęp na 100 dni)
 • *BONUS  – gratisowy wstęp na spotkanie ewaluacyjne (cena regularna spotkania 350 pln) dla uczestników kursu. Spotkanie live na Zoomie (termin będzie ustalony z uczestnikami, którzy ukończą matariały z kursu online). Podczas spotkania będę odpowiadać na pytania, będziemy omawiać konkretne przypadki oczyszczania poprzez ho’oponopono i dzielić się doświadczeniem z zaawansowanymi praktykami metody.
 • dostęp na zawsze do grupy wsparcia na Facebooku gdzie przez 30 dni od daty zakupu kursu odpowiadam na pytania. 

 

Inwestycja

Możesz skorzystać z opcji “płacę później” i rozłożenia wpłaty na wygodne raty wybierając opcję płatności elektronicznych PayU i postępując zgodnie z instrukcjami na stronie.

Rezerwuję miejsce»

Co jest potrzebne aby skorzystać z kursu?

Dostęp do Internetu na jakimkolwiek urządzeniu (np. smartfonie, laptopie, tablecie), optymalnie dostęp do kamerki internetowej oraz, jeśli chcesz korzystać z grupy wsparcia, konto na Facebooku.

Regulamin uczestnictwa w kursie

Od 15 lat jako jedynie w Polsce uczymy Ho’oponopono Morrnah Simeony pod egidą założonej przez nią Pacifica Seminars.

Z naszych kursów skorzystało już kilka tysięcy osób. Wieloletni praktycy uznają metodę za jeden z najskuteczniejszych sposobów rozwiązywania problemów, za styl życia.

Sprawdź efekty stosowania Ho’oponopono

 

Tradycyjne Hoʻoponopono jest rdzenną polinezyjską praktyką pojednania i wybaczania, harmonizowania energii w relacjach, systemowego rozwiązywania problemów, prowadzoną zwykle przez członka starszyzny, w której uczestniczyli wszyscy związani z wymagającą poprawy sytuacją.
W 1976 roku Morrnah Nalamaku Simeona, słynna hawajska kahunka, zaadaptowała proces ho’oponopono do czasów współczesnych, wydobywając z niego esencję pracy ze świadomością, tak, aby samodzielnie, bez pomocy terapeuty i odnaleźć swoją własną tożsamość, swój indywiduany blueprint
Dzięki czemu możliwe jest wzięcie odpowiedzialności za siebie, uwolnienie się od wpływu przekonań i reguł przejętych od mentorów i tzw. guru, a nagrodą za to staje się wolność emocjonalna i spójność myśli, emocji i czynów, co pozwala na podążanie za inspiracją, zamiast uporczywego kreowania intencji na poziomie umysłu i uzależnień.
Ho’oponopono Morrnah Simeony, wbrew powszechnie publikowanym informacjom, nie jest i nie ma nic wspólnego z mantrą “kocham cię, wybacz mi…”, która powstała zaledwie kilka lat temu.
Ho’oponopono nie jest tajemną modlitwą, która działa w magiczny sposób. Nie jest częścią ruchu New Age, nie ma nic wspólnego z ezoteryką. Jest to kompleksowa metoda integracji wewnętrznej. Obejmuje pracę z umysłem, głęboką pracę z podświadomością oraz ćwiczenia fizyczne.

Ile procent życiowej energii poświęcasz na problemy w relacjach (z żyjącymi lub zmarłymi osobami, z trudnymi sytuacjami)?

Jeśli:

 • żyjesz w poczuciu winy lub krzywdy, masz poczucie krępujących więzów z rodziną, znajomymi, kolegami z pracy,
 • czujesz, że stare, wydawałoby się dawno już zakończone związki, wciąż trwają w twojej świadomości,
 • doświadczasz powtarzających się, często w innym “opakowaniu”, problemów emocjonalnych, międzyludzkich, finansowych, z którymi nie możesz sobie poradzić,
 • chcesz mieć lepszy kontakt z podświadomością,
 • szukasz inspiracji i swojej ścieżki życiowej,
 • pragniesz zmiany, wyjścia z rutyny,
 • odpowiedzi na pytania kim jesteś i dokąd zmierzasz,
 • nowych jakości w relacjach.

To jest to metoda dla Ciebie. 

Dlaczego wiele cudownych metod działa tylko krótkofalowo, a problem wkrótce powraca? Wszyscy dążymy do spełnienia, wolności emocjonalnej i finansowej. Stosując kolejne, nie zawsze skuteczne techniki, zapominamy często, że jesteśmy sumą naszych przodków, a jakość naszego życia utkana jest z relacji jakie tworzymy (nie tylko świadomie) zarówno z bliskimi, przodkami, jak i ze Światem. Trudno oczekiwać, że “wyczarujemy” sobie lepszą wersję siebie, jeśli nie uzdrowimy wcześniej tych relacji.

Prawdziwa, kompletna metoda Morrnah Simeony jakiej nauczysz się na kursie w oryginalnej, nieskróconej wersji, pozwala rozwiązywać problemy nie na poziomie ich skutków, ale na poziomie ich przyczyny. Stąd też wynika jej niezwykła, słynna już skuteczność.

Ho’oponopono pozwala uwolnić umysł z tego, co powoduje stres, problemy w relacjach, uzależnienia i więzy emocjonalne, prowadzi do chorób i zaburzeń w naszym życiu. “Resetując” nasz biokomputer, transformując traumy, zaburzenia energetyczne, otwieramy się na nowe możliwości i rozwiązania w naszym życiu.

Ho’oponopono może stosować każdy, bez względu na przekonania i wyznawaną religię. Nie jest do tego wymagane żadne specjalne przygotowanie.

Morrnah polecała Ho’oponopono  również osobom, które zajmowały się uzdrawianiem, coachingiem, każdego rodzaju pracą o charakterze terapeutycznym, zarówno w ramach medycyny zachodniej, jak i healerom. Podkreślała, że wszyscy jesteśmy połączeni ze sobą więzami karmicznymi, tak więc bardzo wskazane jest, żeby oczyścić takie połączenia pomiędzy pacjentem a uzdrowicielem, gdyż w innym przypadku mogą się one uaktywnić w procesie. Metoda ho’oponopono  pozwala na uzyskanie znacznie lepszych efektów pracy 1:1 bez obciążenia energetycznego.

CELE HO’OPONOPONO

 • uwolnienie z negatywnych powiązań pochodzących z nieharmonijnych sytuacji
 • osiągnięcie równowagi i pokoju wewnętrznego
 • uzdrowienie emocjonale
 • uwolnienie od negatywnych wibracji, pomoc w uwolnieniu nieharmonijnych energii
 • oczyszczenie miejsc, sytuacji, żywych istot i nieożywionych przedmiotów
 •  osobiste uwolnienie od destrukcyjnego wpływu nieszczęśliwych i negatywnych przeżyć bez tworzenia stresu

ZASTOSOWANIE

 • w uwalnianiu więzów emocjonalnych w relacjach 
 • w nieporozumieniach pomiędzy dwiema, lub więcej osobami (w rodzinie, w pracy, biznesie)
 • w odzyskiwaniu poczucia wewnętrznej integracji
 • przy rozpoczęciu nowej pracy, lub innego przedsięwzięcia; aby usunąć zablokowania, które mogłyby być przyczyną problemów 
 • w uwolnieniu od negatywnych wibracji
 • w poszukiwaniu korzeni rodzinnych za pomocą drzewa genealogicznego
 • przy przygotowaniu do zabiegów, pobytu w szpitalu, sanatorium itp.
 • dla dzieci i dorosłych o wyraźnych zakłóceniach i błędnych funkcjach psychicznych oraz fizycznych
 • dla umierających – spotkania rodzinne – pojednanie
 • w przypadku zastępczych rodziców

14 KROKÓW PROCESU HO’OPONOPONO

14 – stopniowy Proces Ho’oponopono jest sercem metody Morrnah Simeony, jednak poza nim na kursie uczymy się wielu ważnych technik, które wspierają osiąganie jak nieskuteczniejszych efektów stosowania całej metody, oraz poznajemy prawdziwą historię i tradycję ho’oponopono. W programie znajdziesz również medytacje i ćwiczenia fizyczne.

Trudno w kilku słowach opisać cały proces Ho’oponopono. To trzeba przeżyć. Poprzedzony jest “ankietą” – wyjątkowo skutecznym narzędziem autocoachingowym. Następnie rozpoczyna się on specjalną techniką oddechową, krótką inwokacją do Źródła istnienia, ale nie ma tu mowy o jakimś celu o charakterze tradycjonalnie religijnym. Następne kroki obejmują proces świadomego uwolnienia i oczyszczenia. Zakończenie jest podziękowaniem do Całego Stworzenia i wszystkiego i wszystkich, którzy mieli udział w tym procesie. W programie kursu jest też medytacja nastawiona na skuteczną komunikację wewnętrzną, a także ćwiczenia fizyczne tzw. “szybkiego efektu”, mające na celu przywrócenie równowagi energetycznej organizmu.  Mamy również kilka metod oczyszczenia psychicznego, fizycznego i ochrony. Proces ten można stosować w każdej sytuacji, czy też każdego problemu. Nie ogranicza się on do ludzi, można go także stosować wobec rzeczy pochodzenia organicznego i nieorganicznego.

PROWADZENIE Joanna Mądrzak  

Joanna jest coachem systemowym i trenerem rozwoju osobistego, od ponad 30 lat zgłębia tradycję ho’oponopono. Prowadzi warsztaty autorskie i sesje indywidualne. Jest autorką unikalnej metody głębokiej pracy z podświadomością, którą zawarła w programie warsztatów Relacji z Podświadomością. Wciąż kontynuuje swoją rozwojową podróż, obecnie w szkole terapii czaszkowo-krzyżowej w ujęciu biodynamicznym pod egidą Michaela Kerna. Wśród jej nauczycieli jest między innymi Martyn Kahekili Carruthers (wybitny trener i twórca Soulwork Systemic Coaching, którego obecna nazwa to Integrative Systemic Coaching, uczeń i duchowy spadkobierca nauczycieli hawajskich uznany przez nich za Kumu – nauczyciela).

Przez 8 lat asystowała Annie Kligert podczas kursów Ho’oponopono w Polsce. W roku 2014 została uznana przez Pacifica Seminars za trenerkę oryginalnej metody z linii przekazu Morrnah Simeony.

Świadomość według procesu Ho`oponopono składa się z trzech aspektów Jestestwa, które są w ścisłym związku z boskością: podświadomości, myśli racjonalnej i nadświadomości, które Hawajczycy nazywają: Unihipili, Uhane i Aumakua.
Według ich tradycji egzystują one w każdym atomie, każdej cząsteczce. Określa się je również jako “wewnętrzną rodzinę” : dziecko, matkę i ojca.

CZYM JEST HO`OPONOPONO?

Ho`oponopono to stary Hawajski proces, dostosowany do naszych czasów, dający możliwość usunięcia blokad, będących przyczyną stresu, zaburzeń równowagi i w końcu choroby.
Słowo Ho`oponopono oznacza: spowodować, właściwie postępować, naprawiać błąd, ulepszać.

CO JEST CELEM HO`OPONOPONO?

Celem Ho´oponopono jest oczyszczenie duchowe, mentalne i fizyczne dzięki procesowi skruchy, wybaczenia i przemiany.

KTO MOŻE STOSOWAĆ HO`OPONOPONO?

Ho´oponopono jest dostępne dla wszystkich, niezależnie od wieku, kultury i wyznania. Znajduje zastosowanie w każdej sytuacji, w rozwiązaniu każdego problemu. Nie ogranicza się ono jedynie do ludzi, może być stosowane wobec wszystkiego, wobec istot i przedmiotów pochodzenia organicznego i nieorganicznego.

CO NAM PRZYNOSI HO´OPONOPONO?

Ho´oponopono przynosi pokój, harmonię, mądrość, i miłość jednostce, rodzinie, społeczeństwu, w świecie i Wszechświecie.

Ho´oponopono (ho-o-pono-pono) jest prastarym hawajskim rytuałem pojednania i wybaczenia. Tradycyjnie był on przeprowadzany  przez kahunę w obecności wszystkich osób, które miały udział w danym problemie.  W roku 1976 Morrnah Simeona, jedna z ostatnich uzdrawiających kapłanek kahuna lapa`au, zaadoptowała i zmodyfikowała ten proces według socjalnych realiów dnia dzisiejszego. Ho´oponopono pozwala na oczyszczenie naszego umysłu ze wszystkiego, co powoduje stres, problemy w relacjach, prowadzi do chorób i zaburzeń w naszym życiu. “Resetując” nasz biokomputer, transformując traumy, zaburzenia energetyczne, otwieramy się na nowe możliwości i rozwiązania w naszym życiu.

Ho’oponopono, zostało zaadaptowane przez Morrnah Nalamaku Simeonę w taki sposób, aby każdy mógł je stosować samodzielnie,w każdej chwili, bez udziału terapeuty. 

Ho’oponopono według metody Morrnah poprzedza sporządzenie ankiety, w której umieszczamy to wszystko, co wymaga oczyszczenia.

Ho’oponopono może stosować każdy. W kursach bierze udział wielu terapeutów, w tym również psychiatrów klinicznych, którzy stosują Ho’oponopono w pracy z pacjentami z bardzo pozytywnym skutkiem.

Ho’oponopono to petycja do Miłości, aby wypełniła sobą wszystko to, co nią nie jest.

Artykuły o ho’oponopono